• |
ide | kryesore

Covid-19 nuk ndalet, sa persona janë infektuar në mbarë globin (Shifrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mbi 59 milionë njerëz janë infektuar me Covid-19 në mbarë globin.


Në total janë 59 027 330 raste me koronavirus. Që nga shfaqja për herë të parë e Covid-19 në Kinë, më shumë se 1.39 milionë persona kanë humbur jetën në gjithë botën.


Shteti me më shumë të infektuar në botë është SHBA, me 12 589 088 raste deri më tani.

Pas SHBA-ve radhiten India (9 140 312 njerëz), Brazili (6 071 401), Franca (2 140 208), Rusia (2 114 512), Spanja (1 589 219), Britania (1 512 045), Italia (1 408 868), Argjentina (1 370 366), Kolumbia (1 248 417) dhe Meksika (1 041 875).


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *