• |
ide | kryesore

Kanye West i ka dedikuar këngë Kim kur ka qënë e martuar me Kris Humprihes

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian ka zbuluar së fundmi se teksti i Kanye West në “Lost In the World” u frymëzuar nga një letër që ai i shkruajti Kim në 30-vjetorin e lindjes.


Kim Kardashian e zbuloi këtë detaj në lidhje me këngën “Lost In the World”, të albumit që bashkëshorti i saj lançoi në 2010 “My Beautiful Dark Twisted Fantasy”, me anë të një statusi në rrjetet sociale.


Kënga u lançua dy vjet para se Kim dhe Kanye të fillonin lidhjen në 2012, por me sa duket, Kanye e shkëputi tekstin nga një letër që ai shkroi asaj për ditëlindjen e 30-të, kur ishin ende vetëm miq.

“Gëzuar 10 vjetorin e albumit të Kanye” My Beautiful Dark Twisted Fantasy “,” shkroi Kim në një postim në 22 nëntor në Instagram. “Për ata që nuk e dinë historinë e ‘Lost In The World’ … Kanye e kuptoi se kishte një poezi që më kishte shkruar që ishte dedikim për mua për 30 vjetorin tim. Ai mori poezinë që më shkroi dhe e bëri atë këngë. Unë mbaj gjithçka!(referuar letrës) “

 

Duke u kthyer pas, rrjedhimisht pyesim veten nëse vjersha e kthyer në këngë nënkuptonte ndjenjat e Kanye për Kim, pasi në atë kohë, ylli i KUWTK ishte në një lidhje me lojtarin e NBA Kris Humphries. Kim dhe Kris u martuan në një event televizive në gusht të 2011, por u ndanë 72 ditë më vonë, në tetor.

“TI je djalli im, ti je engjëlli im / Ti je parajsa ime, ti je ferri im. Ti je e imja tani / ti je imja përgjithmonë / Ti je liria ime, je burgu im / Ti je gënjeshtra ime, ti je e vërteta ime / Ti je lufta ime, ti je armëpushimi im.”- thuhet në tekstin e këngës.

Kjo nuk është e vetmja kohë kur Kanye ka shkruar rreth marrëdhënies së tij me Kim. Në një këngë të 2012 të titulluar “Cold” nga albumi “Cruel Summer”, Kanye flet rreth ndjenjave të tij për Kim teksa ajo dilte me dikë tjetër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu