• |
ide | kryesore

Mimi Kodheli zgjidhet zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mimi Kodheli është zgjedhur zëvendës presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Mësohet se vendimi është marrë gjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme.


Asambleja Parlamentare e NATO-s, në seancën e saj ka vendsour që në unanimitet të plotë të zgjedhe Mimi Kodhelin në postin e Zëvendëspresidentes së Asamblesë Parlamentare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut.


Aktualisht, Kodheli është Kryetare e Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme dhe Kryetare e Delegacionit parlamentar shqiptar ne Asamblene NATO.

Ajo tashmë është bërë e para shqiptare që zgjidhet në një një pozicion të tillë të një organizate ndërkombëtare. Kodheli ka publikuar edhe vetë një foto në rrjetet sociale, në lidhje me vendimin e marrë gjatë kësaj mbledhjeje.

13 Comments

 1. Nuk do jete me deputete e mafies socialiste te edvin rames !
  Kjo Zonje ka merite jo se ka nderruar emrin,problemi i saj eshte bashkpunimi ne trafikimin e droges,me emertesat e saj ne drejtimin e Radareve te Ministrise se Mbrojtjes !
  Kjo,do te akuzohet per bashkpunim me Sajmir Tahirin dhe grupin e strukturuar kriminal te Habilajve e Edvin Droges !
  Ka merita te veçanta per sasine e kalimit te saj nga Shqiperia ne Perendim,sasite rekord te 2014 – 2017,super krim !

 2. Ha ha ha pra fiks si i duan ata….I pershtatet me se miri….asaj karrigeje. hm.ncncncnc. skiperia ne nato. skipetaret ne nato..

 3. Hej medet! Kjo edhe presidente e US te zgjidhet, prap talibanet e Shqupit do e gjejne nonji gjo. Talibanet e Mullah Omarit slane gjo pa thone per Majlinda Bregun qe e kishin te veten e jo mo per kete.

  Vetem Sali sekretari dhe ai kllufi vet jane te pagabueshem, antikomunista, antisorroista etj etj.

  1. Se sheh ti sa xheloz jemi per Mriken, na u thy hajdari ne mes. Se kush i sherben serbit, shiko sa here ka taku Vucicin Rama e sa here kryeminstrat e Kosoves. Ik ha sufllaqe o i mjer.

 4. Nga bordellot e greqise ne NATO eshte goxha hedhje.prape pa brek do rrish por te pakten do shkerdhehet me njerez me kollare.amin

 5. Kur fik radaret gradohesh ne nato
  Dhe ne rrime e themi Rama i Ka fajet
  Ata Kane gjetur njerezit per ta bere kete vend ne kete fare feje.
  Gezohem qe Amwrikes i Kane by Morena te gjithe komunistet e lindjes.
  Kete e treguan zgjedhjet presidenziale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu