• |
ide | kryesore

Partia e Jozefina Topallit, “Lëvizja për Ndryshim” regjistrohet në gjykatë

-Instant, Lajme, Të fundit

Partia Jozefina Topallit, “Lëvizja për Ndryshim” është regjistruar sot në gjykatën e Tiranës.


Vendimi u shpall ditën e sotme, më datë 23.11.2020, në kryeqytet.


Vendimi u nënshkrua nga sekretarja e gjykatës Lusjana Fezollari dhe gjyqtari Ervin Fezollari.

24 Comments

 1. Kam qene simpatizant i Xhozit. Por si shume demokrat ( pothuajse te gjithe), jo vetem nuk e votjme dhe nuk e simpatizojme, por na neverit me keto nisma. Suksese ne jete por jo ne politike Xhozi. Koha do te hedh atje ku e kerkon dhe meriton dhe do jete shume vone dhe e pamundur per tu ringritur.

 2. ja per tu bere nje cike kryetare partie po vdisje mos xhuzi tani do te shohes nsa te bvlen lekura merri ato leke rilindje dhe na zhduk moj e koruptuara e cila ka krabitur gjithe shkodren u

 3. Demokrate, dhe e korruptuar???
  Nuk ben vaki. “Demokratet” e pd dhe te ps nuk e njohin fjalen korruptim. Ata jan njerez me vlera te larta moral.
  Ahhh thuaj. O njerez te trash qe na keni car trapin.
  PO KU GJEN NE SHQIPERI NJE (jo dy) POLITIKAN NGA TE DYJA KRAHET, TE PA KORRUPTUAR.
  O MILTANT TE QELBUR. QE NA KENI MARE NE QAF TE GJITHVE, QE JU KAN KAPUR NGA HUNDA DHE JU SIELLIN VERDALL.
  NJE GRUP NJERZISH.

 4. po na vdisje pa u bere nje cike kryetare partie moj e korruptuara e shqiperise dhe ishja e partise demokratike tani do te shoheshs sa te vlen lekura e qelbur nga leket e vjedhura nga pronat ne shkoder meri dhe ca leke rilindjes se ti nuk ngopesh je harpagone dhe na zhduk moj e koruptuara por do ti paguash te gjitha ato qe ke bere ti dhe te tjeret si ty pasi dhe rama nuk ka cfare te beje dhe te bmuloje zullumet e tua na u be qefi qe krijove kete levizje per te diskreditua dhe kuptuar se kush je loja villoi

 5. po na vdisje pa u bere nje cike kryetare partie moj e korruptuara e shqiperise dhe ishja e partise demokratike tani do te shoheshs sa te vlen lekura e qelbur nga leket e vjedhura nga pronat ne shkoder meri dhe ca leke rilindjes se ti nuk ngopesh je harpagone dhe na zhduk moj e koruptuara por do ti paguash te gjitha ato qe ke bere ti dhe te tjeret si ty pasi dhe rama nuk ka cfare te beje dhe te bmuloje zullumet e tua na u be qefi qe krijove kete levizje per te diskreditua dhe kuptuar se kush je loja villoi

 6. Zvaranike ,kupralaje ,mbeturine e dale nga suma e pd dashke dhe surrati jot parti behu gati qe ne zgjedhje te marresh kallamunxen time dhe te gjithe demokrateve.

 7. Kush eshte demokrat, duhet te votoje per te madhen Josefina Topalli, nje demokrate e vertete, nje opozitare qe trondiste gjithe te majten me qendrimin e saj, nje politikane e vertete.
  Te krahasosh Lulin e vocer me Josefinen- shume qesharake.
  Kam qene antar i PD qe ne fillimet e saj, por kjo PD nuk eshte ajo e imja. Ne se doni fakte: Kastriot Islami- do t’ju thyejme kafkat demokrateve; gjeneral i ‘97-es Arben Imami, me vone Rusmaili….. ; Lulzim Basha i sponsorizuar nga Sorosi si familje, dhendri i Xhafes- sekretari i byrose se partise i nje reparti sekret, dhe i sjelle me katapulte si minister i Beriahes me urdher te Sorrosit ashtu sic erdhi edhe Rama me urdher te Sorosit ne kohen e Nanos.
  Prandaj o miq: uroj qe PD te shkaterrohet fare dhe te dale nje parti e vertete si ajo e viteve ‘90-te por pa influencen e Berishes.
  Urime e syksese zonja Topalli👍

 8. Tashi po do shpëtojë Shqipëria prej Ramës.Gjithë e djathta mezi ka prit të regjistrohet partia e Xhozit!!!!Shyqyr të shpëtojmë dhe nga “poliagjenti Basha”!!!

 9. o topalli me perpara te doja, por tani te dua dhe me shume. se kuptoj kete lefjen e rradhes se pd ,pse luli bertet si i surprizuar qe nuk ju bashkove??????????. vazhdo projektin politik. percaje sa me shume peden. ta kuptojne qe metodat komuniste grusht bashkuar kunder armikut kane marre fund.

 10. Kjo racë do që të jetë patjetër drejtuese, udhëheqëse apo sunduese. Edhe një tufë gamarësh apo derrash, po të drejtonte, do të krenohej, sepse e quan sikur dikujt po i tregon rrugën. Kulmi i hakmarrjes është tradhëtia. Kjo e kreu dhe, mbas ndihet krenare, sado që për njerëzit normalë, i bie të ndihet e dhjerë. Dhe ashtu është. T’i shërbesh Ramës, d.m.th. të kalosh në spiropallizëm e të kesh nivelin e Tao Pallës. Turp!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu