• |
ide | kryesore

Policia bën kërdinë, gjobit mbi 1500 qytetarë për shkelje të masave anti-Covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në vijim të kontrolleve në të gjithë vendin për zbatimin e masave anti-Covid, Policia e Shtetit ka bërë kërdinë me gjoba.


Sipas njoftimit të shpërndarë për mediat, në 24 orët e fundit janë ndëshkuar me masë administrative 1579 qytetarë që u konstatuan pa maskat mbrojtëse, gjatë fundjavës.


Po ashtu është marrë masë administrative 1.000.000 lekë për një subjekt që nuk respektoi protokollet e sigurisë si edhe për 7 qytetarë që nuk zbatuan masat kufizuese pas orës 22:00, në fundjavë. ©Lapsi.al 

2 Comments

  1. Hahaha Shqiperia vend i cudirave!
    Polici pa maske per vete (me hunde dhe nje pjese te gojes perjashta) te vendos gjobe per mosmbajtjen e maske

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu