• |
ide | kryesore

Rakacolli: Kapacitetet spitalore mjaftojnë për trajtimin e COVID-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Komitetit Teknik Mira Rakacolli deklaroi në konferencë se kapacitetet spitalore mjaftojnë për trajtimin e COVID-19.


“Të mos kemi asnjë frikë. Kapacitetet spitalore do mjaftojnë për të trajtuar Covid-19. Mirëpo nëse ne nuk mbrohemi dhe prurjet jaqnë shumë të mëdha, jemi të përgatitur, por duhet të jemi të gjithë bashkë. Asnjë frikë për kapacitetet spitalore.


Në lidhje me problemet e raportimit të vdekjeve, këta të fundit raportohen me shumë kujdes nga mjekët. Mjekët e kanë raportuar me kujdes shkakun e vdekjes së pacientit. MSH deklaron të gjitha raportimet që bëjnë mjekët. Është mjeku i familjes ai që përcakton llojin e medikamentit. Duhen ndjeklur me përpikmëri udhëzimet që jep mjeku i familjes”, tha Rakacolli.

4 Comments

  1. Kontributi më i shkëlqyer për të trajtuar sa më mirë pasojat e pandemisë, do të ishte që shoqja neurolloge Rakacolli që pacienti i saj Rama e ka bërë zv/ministre shëndetësie e kryetare të komitetit teknik, kryeministri të mbyllej për nja tre muaj “në karantinë”nën kujdesin e mjekëve psikiatër.
    Edhe zv/kryeministri xhuxh Braçe, duke heshtur do të ishte garanci që pandemia do të trajtohej më me përgjegjësi nga mjekët.

  2. BROVO RAKOCOLLI SEPSE SKA POPULL SE PO TE KETE POPULL TY RAMEN MANASTRLIUN ME SHOKE E SHOQE E KENI VENDIN NE BURG SEPSE 20 DITE NUK DEL PERGJIGJJA E TAMPONIT PRA EDHE KUR E BEJNE VETE SPSE JU SBENI GJE POR VETEM SATISTIKA TE RREME JEPNI JU DUHET TE BURGOSENI SOT NESER DO JETE VONE PER SHQIPTARET SOT PRA SOT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu