• |
ide | kryesore

Shërohet nga COVID-19 kryepeshkopi Anastas Janullatos

-Instant, Lajme, Të fundit

Mediat në Greqi raportojnë se kryepeshkopi i Shqipërisë, Anastas Janullatos do të dalë nga spitali.

Pas 12 ditësh shtrim  në një spital në Athinë, Janullatos do të kthehet në shtëpi, pasi gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar.


“Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, z. Anastasios do të dalë nga spitali sot, pasi ishte shtruar në spital për dymbëdhjetë ditë.

Kryepeshkopi z. Anastasios pas shërimit të tij, do të qëndrojë në shtëpi në karantinë duke ndjekur të gjitha udhëzimet e përshkruara ” , thuhet në njoftim.

5 Comments

 1. Sa vari lesht…e pat fillu mbare me ate te Malit te zi dhe Serbisë! Nejse t’ja dije per nder faktit qe jeton ne Shqipëri dhe ka imunitet te fortë! Fare e qelbet!

 2. Lajm i mirë e sduhet të flasim keq.Ai mbi të gjitha është njeri dhe personalitet.Pastaj ai ka gjak shqiptari pavarsisht se quhet grek.

  1. Aq “personalitet” sa, kur e vuri Berisha Kryetar te Kishes Autoqefale Ortodokse Shqiptare, u shpreh se ishte i Perkohshem
   Kur e pyeten pas disa vitesh se pse nuk e leshonte fronin, meqe edhe kishte deklaruar se ishte i Perkohshem, ky palikari grek tha se ne fakt ishte me rrenjje durrsake(?????) dhe se,”… ne fund te fundit, te gjithe te perkohshem jemi ne kete bote!!!”

   (Shfletoni shtypin e viteve ’90 kush ka dyshime)

   Po nuk merret MORTJA me kesi fytyrash gjakpiresi – MORTJA KA DINJITET!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu