• |
ide | kryesore

Kryemadhi flet për koalicionet: Fronti opozitar është i bashkuar në qëndrime politike

-Instant, Lajme, Të fundit

Në një deklaratë për mediet, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka deklaruar se është e rëndësishme që opozita e bashkuar të jetë e unifikuar në qëndrimet politike. Kryemadhi tha se qëndrimi i LSI-së në marrëdhënie me opozitën është shumë i qartë dhe i patjetërsueshëm.


” Taktitat e rilindjes s’kanë çedim në qëndrimin tonë. E rëndësishme sot më shumë se kurrë e gjithë opozita e bashkuar është dhe do jetë pranë qytetarëve dhe mbështetësve të saj, jo vetëm të saj por dhe të qytetarëve që s’kanë votuar. Sa i përket pozicionimeve politike s’janë gjë tjetër veçse teknikalitete. Pozicioni i LSI në marrëdhënie me opozitën është shumë i qartë dhe i patjetërsueshëm”, tha ajo.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.