• |
ide | kryesore

Lajmi i fundit/Trump hedh hapin e parë drejt njohjes së fitores së Biden

-Instant, Arkiva, Të fundit

Presidenti Trump sapo urdheroi nisjen e tranzicionit te qeverisjes (drejt administrates se re te z.Biden) “ne respekt te interesave me te mira per vendin”.


Përkundër të gjitha mosmarrëveshjeve, Presidenti në largim Donald Trump i dha dritën jeshile procesit të tranzicionit në një administratë të Biden të hënën, 23 nëntor. Pasi falenderoi Emily Murphy, Drejtoren e Shërbimeve të Përgjithshme të Administratës Amerikane (GSA), për përkushtimin dhe besnikërinë e saj, Presidenti Amerikan shpjegoi, në një cicërimë të dytë, se “në interesin më të mirë të vendit tonë, unë rekomandoj që Emily dhe ekipi i saj të bëjnë atë që duhet bërë në lidhje me protokollet, dhe unë i kam kërkuar ekipit tim të bëjë të njëjtën gjë”.
Por pavarësisht kësaj Trump theksoi se nuk do ta ndërpresë rrugën logjore të kundërshtimit të rezultatit.


©Lapsi.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu