• |
ide | kryesore

Ndërron jetë nga koronavirusi 47-vjeçari nga Elbasani

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 47-vjeçar nga Elbasani ka humbur jetën mëngjesin e sotëm te “Sanatoriumi” për shkak të infektimit me koronavirus. 47-vjeçari ishte i shtruar prej 10 ditësh në spitalin Covid2. Në Elbasan janë 804 personat aktivë me virusin SarsCov2. Bashkë me 47-vjeçarin, numri i personave që kanë ndërruar jetë prej koronavirusit në këtë qytet arrin në 64.


Kujtojmë se ditën e djeshme bilanci i të prekurve nga Covid-19 arriti në rekordin e 795 raste të reja dhe 17 viktimave.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu