• |
ide | kryesore

Nuk zbatuan detyrën/ Pezullohen nga detyra 5 punonjës policie në qarkun e Beratit

-Instant, Lajme, Të fundit

5 punonjës policie në qarkun e Beratit janë pezulluar nga puna për shkak se nuk kanë zbatuar detyrën për kontrollin e territorit me qëllimi parandalimin e kultivimit të kanabisit. Të pezulluar janë shefi i komisariatit të Skraparit, shefi i stacionit policor të Poliçanit, një inspektor zone dhe dy efektivë.


Pezullimi i tyre është bërë pak ditë më parë për shkak të disa rrënjëve kanabis të gjetura në zona të ndryshme të thella malore. Ndaj tyre tashmë ka nisur edhe hetim disiplinor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu