• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për këtë të martë

-Instant, Lajme, Të fundit

Vendi ynë do të karakterizohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin territorin në orët e para të ditës. Ndërsa në zonat malore në orët e para të paradites, vranesirat do to shtohen. Temperaturat  e ajrit do të rriten në mengjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur në vlerat nga 0°c deri në 17°c.


Era do të fryë e lehtë në toke, mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verior – verilindor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu