• |
ide | kryesore

“Qeveria fsheh numrin e viktimave nga Covid”, Rama i përgjigjet Bashës: Poshtërsi, përdor vdekjen për luftën për pushtet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama në një komunikim online me gazetarët, duke folur për akuzat e liderit të PD-së Lulzim Basha se qeveria po fsheh numrin e viktimave, tha se lideri demokrat po përdor vdekjen për luftën për pushtet.


Basha plas bombën: 414 të vdekur nga Covid u mbajtën të fshehtë 


Rama theksoi se akuzat janë poshtërsi, pasi janë mjekët ata që përcaktojnë diagnozën e vdekjes e se ata mbajnë përgjegjësi deri penale për këtë gjë.

Është e pamundur të fshihet numri i vdekjeve. Mjeku ka përgjegjësi për këtë gjë dhe të thuash këtë poshtërsi, duhet të mendosh ndër të tjera se mjekët na qenkan budallenj, që të shkelin ligjin për të ndryshuar diagnoza dhe kush do të përfitonte nga kjo, këtë do ta thoshte dikush që vë në lojë imagjinatën, që përdor edhe vdekjen në luftën për pushtet.

Kjo gjë ndodh në të gjithë botën, ky proces është. Partitë politike nuk mund të vënë diagnoza”, tha Rama.

9 Comments

 1. Qe ky kurva gjate e done balle kjo nuk diskutohet .ska bythe te shkoje ne zyre se ka frike kurva .ik kurve plake shko beje zhgaravina Na lere rehat se na more ne qafe .zoti e ruajt shqiperine dhe Nga kjo flame qe na ka zene

  1. Edhe 5 muaj, 1 dite, 7 ore, 10 minita dhe 47 sekonda, ke ne dore qe te vrases, oresesh, vjedhesh, grabitesh, sheshes, tallesh, dhunosh, perdhunosh, shqiptaret dhe Shqiperine, ke o FELLIQESIRA E DHEUT, o BASTARDI E DVIN KRISTAQI, pastaj, pastaj mjerr per ty o MALLKIM dhe per BANDEN RIVDEKJA, shqiptari s’ta harron, shqiptari s’ta fal, shqiptari hakmerret ne 7 breza!

 2. O legen,kush ben politike me te vdekurit,ti qe i fsheh apo Z.Basha qe thote se duhet te tregosh te verteten ?!
  Ka 6 muaj qe ben politike e thua se jam me i miri ne Bote se kam nr.e vdekjeve me te uleta apo jo ?!Ka 6 muaj qe nxjerr sperkla nga shpella e qelbur qe ti i thua goje,e na mbushe me dokrra se jam lider boteror !?Ti ben politike bashke me mafien mediatike qe na nxjerr inceneratorin si suaz i bukurise Zviceriane ?!Hajdutet qe na bejne per idiote ne,apo keshtu ju ngjasojme….?
  Ti je komplet monster,ti qe perdhos te vdekurit,ti qe tallesh pafund me shqiptaret,zoti te vrafte ty,familjen tende te qelbur e kriminale dhe sherbetoret e ndyre qe genjejne opinionin me idiotesira !?
  Gazetare incenerator,tv kombetare incenerator,mafia e plehrave ne veprim,sic je vete palaço njeri !
  Deshtove me Taulant Bellanicen,te degjeneruan me skandalin e fshehjes se viktimave,te masakruan me faktin e perdhosjes se te vdekurve,ti qe kishe kapacitete,paç mallkimin e zotit e te befte shkrumb e hi,monster !
  Largohu monster,ike vete se zemrimi i popullit te bjere mbi ty,as pluhuri nuk do te gjendet,po vjen,po vjen ?!

 3. Edhe 5 muaj, 1 dite, 7 ore, 10 minita dhe 47 sekonda, ke ne dore qe te vrases, presesh, vjedhesh, grabitesh, sheshes, tallesh, dhunosh, perdhunosh, shqiptaret dhe Shqiperine, ke o FELLIQESIRA E DHEUT, o BASTARDI E DVIN KRISTAQI.
  Pastaj, pastaj mjerr per ty o MALLKIM dhe per BANDEN RIVDEKJA, shqiptari s’ta harron, shqiptari s’ta fal, shqiptari hakmerret ne 7 breza!

 4. Si e shpjegon ti Lartmadheri qe numuri i vdekjeve te tremujorit te dyte te 2020 ishte 26 % me i larte se ai i tremujorit perkates te 2019?.Lufte s’ka pasur ,ka pasur vetem lufte me covidin sic ke ti qejf t’a thuash. Njerezit te gjithe ndrojne jete kur pushon zemra por ky s’eshte gjithnje shkaku primar por eshte shkaku fundor i humbjes se jetes.Ti i perdore dhe i perdor mjeket, sic thoshte i ndjeri Maks Velo ti e ke zakon kete pune. Ne e dime nivelin e mjekesise tone keshtu we mos u mundo kot te maresh dekorata, ju vetem vodhet leket e saj me lloj lloj manovrash. Kur ne spitalet e botes vdesin rreth 20% e atyre qe jane ne gjendje kritike tek ne vdesin 90 ÷ 100% e atyre ne gjendje kritike
  Si kollos i mendimit dhe komandant legjendar i covidit a e shpjegon dot kete fenomen.

 5. Basha mund te jete rrenacak ordiner por jo i poshter si ti. Te te kerkoje te deklasrosh numrin e sakte te viktimave nuk eshte poshtersi por nje gje krejt normale dhe transparente

 6. Kush flet, por ti more fece per qellime politike mbushe vendin me kanabis me kriminele me vrases e me lloj lloj fundrinash. E ke mbush qeverine me PUTANA qe vetem nje gje dijne te bejne me ministra HAJDUTE, IMORALE. U shofshi me gjithe familjen, ju rafte LEBROZA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu