• |
ide | kryesore

Rriten shifrat e të infektuarve në Serbi, 6842 raste të reja dhe 38 humbje jete në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Planet

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar 6.842 raste të reja me COVID-19, ndërsa 37 pacientë kanë humbur jetën si pasojë e virusit të rrezikshëm.


Pas testimi të 19.301 mostrave të marra gjatë 24 orëve të fundit, zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë në Serbi kanë bërë të ditur se mbi 6 mijë raste kanë rezultuar pozitivë.


Gjithashtu, është bërë e ditur se 729 persona janë hospitalizuar, ndërsa në respiratorë aktualisht janë 225 pacientë.

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Serbi dita ditës po rritet.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu