• |
ide | kryesore

Strakosha ishte pozitiv: riprocesohen tamponet e Lazios sipas vlerësimit të Prokurorisë

-Instant, F1, Sport

Immobile e Leiva negativë. Sipas asaj që bën të ditur Ansa, vlerësimi teknik i papërsëritshëm, i besuar nga Prokurori i Avellinos për këshilltaren e zyrës Maria Landi, për 95 tamponet e përpunuara nga qendra Futura Diagnostica në Avellino të lojtarëve, anëtarëve të familjeve të tyre dhe stafit të Lazios, konfirmoi atë që u botua nga agjencia e njohur e lajmeve në 11 nëntorin e kaluar. Për Strakoshën, ripërpunimi i tamponeve në spitalin Moscati dha një rezultat pozitiv, ndërsa lojtari ishte negativ në ekzaminimin e 6 nëntorit nga qendra laboratorike e Avellinos.


Mospërputhje të tjera janë shfaqur në lidhje me të tjerë tamponë, për të cilët avokati i Futura Diagnostica, së bashku me konsulentin e e palës, synojnë të kërkojnë sqarime. Në veçanti për numrin e cikleve të amplifikimit të përdorura nga konsulentët e Prokurorisë Publike në ripërpunimin e tamponeve dhe për çdo shtrembërim që mund të ishte gjeneruar nga fakti që tamponët e kontestuar janë ripërpunuar 96 orë pas ekzaminimit të parë dhe jo brenda 48 orëve në vijim, të parashikuara nga protokollet e Institutit Superiore di Sanità.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu