• |
ide | kryesore

Vrau shokun se i kërkoi borxhin, Gjykata e Tiranës dënon me 30 vite burg Islam Mylkajn

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 30 vite burg Islam Mylkaj, i cili akuzohej për vrasjen e Haxhi Baçinozit. Mylkaj u gjet fajtor për “vrasje me paramendim” dhe “armembajtje pa leje”. Në gjykim, i akuzuari shfaqi pendesë për krimin, por mohoi te kishte paramendim.


Krimi ndodhi ne 16 mars 2019 tek Liqeni Artificial në Tiranë. Pas kryerjes së vrasjes, Mylkaj u largua nga vendi i ngjarjes me një motor, në drejtim të zonës së Saukut.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu