• |
ide | kryesore

Argjentina do mbajë tre ditë zi kombëtare për Maradonën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qeveria argjentinase ka vendosur që të mbajë tre ditë zi kombëtare për të kujtuar Diego Armando Maradonën, i cili ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 60-vjeçare për shkak të arrestit kardiak. Sipas mediave të huaja, futbolli do të nderojë Maradonën, duke mbajtur një minutë heshtje në të gjitha fushat në ndeshjet e Ligës së Kampionëve të planifikuar për ditën sonte dhe në ndeshjet e Ligës së Evropës, të cilat janë të planifikuara për nesër.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu