• |
ide | kryesore

Basha: Dje Rama deklaroi se nuk duhen mbyllur shkollat dhe sot u tërhoq, ka humbur kontrollin ndaj pandemisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha komenton sjelljet e kryeministrit Rama, duke nënvizuar se një ditë më parë kreu i qeverisë tha që shkollat nuk duhen mbyllur ndërsa sot shpalli mbylljen e pjesshme të tyre. Basha shton se Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë dhe nuk di më se çfarë të bëjë.


“Dje Rama deklaroi se nuk ka asnjë arsye për të mbyllur shkollat sepse “fëmijët nuk të infektojnë me koronavirus”. Ndërsa sot shpalli mbylljen e pjesshme të shkollave. Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë dhe as që ia ka idenë se çfarë duhet bërë. Rama nuk ka asnjë plan. Dhe pa plan, nuk mund ta fitosh luftën kundër pandemisë. Shqipëria ka nevojë për një qeveri që punon dhe merr vendimet e duhura për njerëzit, jo për qeverinë Rama që çfarë thotë sot, nuk thotë nesër!”, shkruan Basha në Twitter.


3 Comments

  1. Ore kur do ta marrin vesh keta te trashet e PDs qe hapjen ose mbydhjen e shkollave e ka ne dore ministria e shendetsise. Grupi i eksperteve te mjeksise qe merren me pandemine i keshilloi dje ministres se shendetesise qe te mbulleshin pjeserisht shkollat.

    Keshtu doni te vini ne pushtet ju ? me lojra fjalesh,,, ? @@ Jo po dje e the keshtu , kurse sot po thua keshtu.. @@
    Tamam si kalamaj te vjegjel

  2. Ky mjeker bytha qe nuk ka fitu ASNJE pale zgjedhje, spo le gjo pa bo per ta ngjy capen prap. Vaj medet sikur Shqiperia te futet ne lufte psh me Serbine. Per cdo gjo qe kish pas per te bo ushtria shqiptare, do dilte ky kari kundra tu thone qe ska gjo me ushtaraket po e kam me Ramen. Ai se ndigjo planin tim me pese pika…..

    Prap ka per ti humb zgjedhjet, se eshte deshtak. A do hapi krahun mbas 25 prillit apo jo?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu