• |
ide | kryesore

Covid ‘mbërthen’ Kosovën, rekord rastesh të reja gjatë 24 orëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjendja epidemike vijon të mbetet problematike në Kosovë, duke marrë 9 jetë njerëzish në 24 orët e fundit. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, janë regjistruar 704 raste të reja, ndërkohë që janë zhvilluar 1.651 teste.


Janë shëruar 391 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 22.137 persona, kurse numri i rasteve aktive është 13.168.


Sakaq në total numri i rasteve pozitive në Kosovë ka mbërritur në 36.253 të infektuar dhe kanë ndërrtuar jetë 948 qytetarë në total që prej nisjes së pandemisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu