• |
ide | kryesore

Futbolli botëror në zi, ndërron jetë Maradona

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë.  Shuhet legjenda argjentinase. Ylli i futbollist ka pësuar një arrest kardiak pasditen e sotme dhe fakteqësisht ka ndërruar jetë. Mësohet se Maradona po merrte veten pas ndërhyrjes kirurgjikale që kreu në kokë, por shëndeti i tij është përkeqësuar. Gjiganti Maradona ka pësuar arrest kardiak dhe pavarësisht përpjekjes së mjkëve për ta shpëtuar, nuk ia dalë dot mbanë. Lgjenda argjentinase mbylli sytë në moshën 60-vjeçare. Maradona pak kohë më parë ishte operuar në tru teksa duket se nuk ka mundur t’i rezistojë rekuperimit nga ndërhyrja. Këtë e kanë konfirmuar mediat argjentinase “Clarin” teksa shkruajnë se ai ka pësuar një arrest kardiak5 Comments

  1. I pa perseritshem ne fushen e blerte beri gjithçka mire ne futboll,beri gjithe boten per vete.Nuk beri te njejten gje me jeten e tije abuzoi shume me veten,gjethesesi ai ishte gjithmone lajm i pare me skandalet e tije,por ne e deshem ashtu sic ishte dhe do e kujtojme gjithmone si nje nder yjet me te medhenj qe ka nxjerre bota.U prehsh ne paqe i madhi Djego Armando Maradona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu