• |
ide | kryesore

“Ju vrasës të mallkuar të fëmijëve dhe të moshuarve”/ Një makinë përplas portën e zyrës së Merkel, dy mesazhe për kancelaren

-Instant, Lajme, Planet

Një makinë u përplas në portën e zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel në Berlin. Nga fotot e siguruara nga agjensia Reuters, vihet re se policia po inspekton një makinë që mban mbishkrimin “Ndaloni politikat e globalizimit” të shkruar me të bardhë. Por nga ana tjetër e makinës ka një mbishkrim tjetër, po aq domethënës. Në anën e majtë të makinës është shkruar parulla “Ju vrasës të mallkuar të fëmijëve dhe të moshuarve”.


Nga vendngjarja nuk raportohen viktima. Dhjetëra policë dhe një makinë zjarrfikëse kanë mbërritur me shpejtësi pranë zyrës së kancelares.  Merkel kishte planifikuar të mbante një video konferencë me guvernatorët e 16 lenderave gjermanë, në të cilën do të diskutonte një shtrirje e bllokimit të koronavirusit dhe hapat e mëtejshëm për të luftuar pandeminë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu