• |
ide | kryesore

Nis dimri në Shqipëri, javën e ardhshme parashikohen reshje dëbore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shqipëria është zyrtarisht në stinën e dimrit! Java që vjen sjell temperature të ulëta, por edhe reshje dëbore në vendin tonë. Paraditja dhe mesdita e së hënës së javës së ardhshme parashikohet të shoqërohen me reshje të dendura dëborë në pjesën veriore dhe veri-lindore të vendit. Intensiteti I reshjeve pritet që të jetë 1-2 centimetër për orë, ndërsa në zona të caktuara parashikohet një intensitet më i lartë. Konkretisht Laçi do të jetë zona e radhës ku të bjerë dëborë. Gjithashtu në Laç dhe Lezhë parashikohet që të ketë dhe reshje të dendura shiu.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu