• |
ide | kryesore

The Weeknd: Grammys jnë të korruptuar

-Instant, Paparazzi, Slider

The Weeknd i ka akuzuar organizatorët e ‘Grammy Awards’ duke i etiketuar si të korruptuar, pasi nuk ka marrë asnjë nominim për ceremoninë e vitit 2021.


Është pritur që këngëtari kanadez të ishte një konkurrent serioz për çmime duke marrë parasysh albumin e tij, “After Hours”, që ka kryesuar në top-lista dhe hitin “Blinding Lights”. Megjithatë, diçka e tillë nuk do të ndodhë, pasi që ai as që është nominuar për edicionin e ri.


“Grammyt mbesin të korruptuar. Më keni borxh mua, fansave të mi dhe transparencës së industrisë”, ka shkruar The Weeknd në rrjetet sociale.Organizatorët kanë thënë se e kuptojnë zhgënjimin e tij, mirëpo çdo vit ndodh që disa realizime të mira të mos përfshihen në nominime.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu