• |
ide | kryesore

Kuvendi mblidhet sot për herë të parë pas masave të reja kufizuese, çfarë do diskutohet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kuvendi do të mblidhet sot për herë të parë pas masave të reja kufizuese që ndalojnë grumbullimet mbi 10 veta, konferencat, tubimet, mbledhjet partiake apo ceremonitë fetare.


Pavarësisht se me rregull as Kuvendi nuk duhej të mblidhej pasi tejkalon numrin e 10 vetave, Komiteti Teknik ka dhënë lejen që sot të mbahet seancë.


Pikërisht seanca fillon me një interpelancë të kërkuar nga Ralf Gjoni me Edi Ramën si dhe të një grupi deputetësh me ministren Ogerta Manastirliu.

Më tej në rend dite janë edhe aktin normativ për masat e reja kufizuese që ka vendosur qeveria si dhe censi i popullsisë e banesave, dekreti i Presidentit për kthimin e ligjit ”Për gjendjen civile” dhe strukturës organike të KQZ.

1 Comment

  1. Kuvendi sot eshte kthyer ne nje zyre ordinere miratimi koncesionesh.
    Dine te miratojne vetem komcesione!
    Praktikisht nje dhome noteriale e mbrojtur nga Garda!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu