• |
ide | kryesore

Një vit pas tërmetit/ Rama: Çdo krizë është mundësi e re, po ringrihemi

-Instant, Lajme, Të fundit

Në një vjetorin e tërmetit tragjik që shkaktoi me 51 viktima, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një raport të gjithë ngjarjeve që kanë ndodhur në vendin tonë. Përmes një videomesazhi, shefi i qeverisë kujtoi vështirësitë e atyre ditëve dhe gjithë sfidat që u parashtruan për vendin tonë.“U zgjuam natën nga tundjet e shtëpisë, Ishin tmerr. Menjëherë telefonatat. Durrësi keq. Mbërrin makina dhe nisem për në Durrës. Gjatë gjithë rrugës flisja me kë mundesha ministra, kryetar bashkisë, Laçi keq, Thumana shumë keq. Të gjithë ishim në këmbë. Nuk e kishim provuar më parë diçka të tillë në jetën tonë. I kam çuar aty në makinë në atë stres dhe në atë nxitim sms disa nga shefave të qeverive që i ndjeja më afër në atë moment”, shprehet Rama.

Megjithatë në mbyllje të mesazhit, i pari i qeverisë theksoi se është e rëndësishme që jemi në rrugën e duhur të ringritjes dhe marrjes së vetes pas gjithë asaj ngjarje fatkeqe.

7 Comments

  1. Dhe nga erresira del fytyra shpetimtare. Fytyra qe na shpeton rregullisht. Na shpeton ne, shpeton Kosoven, boten mbare. Them se na ke shpetuar mjaft Rama. Aq sa tani skemi me shpetim fare. Nga ky shpetim nuk ka te rinj e te reja qe degjoj qe nuk duan te ikin nga syte kembet. Nuk ka me bisede qe nuk perfshin llotarine amerikane apo cfaredo menyre arratie gjithsesi. Them se na ke shpetuar mjaftueshem nga gafa e besimit ndaj teje

  2. Ne na shpetoi por veten JO. Sot morì avionin dhe u nis te shpetoje veten ne Abu Dabi. Atje do te perkujtoj edhe humbjen e 51 jeteve para nje viti. Mbi germadhat e termetit sot zotron heshtja vrastare e qeverise. Ngushellime te vecanta ministrit te RISHKATERRIMIT hajdut, kriminel e imoral arben ahmetaj.

  3. Ky felliqesire bashke me zagaret e tije i kan bere shqipetaret te mos shikojne pragramet e TV ve . Spese ne cdo dalje ne programet televisive keta zagar tallen me ta e u fyejne intelektin duke i mar per budallenje . Mir qe kemi alternativa te tjera me ndihmen e internetit per tu informuar . Keto tv tona jan bere te PA shikueshem Duke pare pseudoanalist sahan lepiresa e legena qe lehin di zagar te Rames

  4. Sa gjynah. Cpaska hequr. I ziu ky e zgjuan nga gjumi kur akoma si kish dale kokaina. Pastaj vuajtjet ne benz. Mos flisni per njerez nen rrenoja. Mos flisni per njetez qe kane nje vit qe jetojne ne cadra. Kujdes kumanarin. Por ai eshte i forte. Aty kuptoi se e kapi xhakpotin per mandatin e trete. Tani kur te vije pranvera do i bjere bretku duke shperndare celesa per shtepite e reja qe do ja dhuroje ai nga xhepi i vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu