• |
ide | kryesore

Rama në Abu Dhabi në takim me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është pritur në Abu Dhabi nga ministri i Jashtëm, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan.


Takimi vjen pas firmosjes së dy marrëveshjeve, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkte.


Kreu i qeverisë shqiptare shoqërohet në këtë vizitë nga ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj si dhe ministrja e Ekonomisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku.

9 Comments

 1. Rame, une jam me ty, por kesaj rradhe sikur e ke te shkruar ne balle, qe ke vajt per qejf, dhe per ndonje vaksine.
  Dhe normale eshte , se jame shume leke per tu shijuar. Nuk eshte turp ta pranosh. Ti nuk je njesoj me ate qe vdesin ne Shqiperi.

 2. Kjo i shpëton. Pas kësaj del se gjithçka kanë bërë në jetë ‘është e rrejshme’. E rrejshme grabitja e floririt, e rrejshme vila në Londër për fëmijët, të rrejshme katër vilat e Lulit brenda vitit, e rrejshme braktisja e Kuvendit…, 21 janari, Gërdeci, afera e CEZ, vrasja e Remzi Hoxhës etj., zhdukja e dëshmive të luftës në Kosovë, viti ‘97 e ‘98…. Biblën këta e shikojnë si fshirëse të dërrasës së zezë e cila, si me magji, do të fshijë dhe të bëjë të rrejshme të gjitha krimet. Këtë të bën frika: që të besosh ëndrrën.

  1. i numerove te gjitha..te Berishes..! Mire bere, po keto te ketij idiotit nuk numerohen dot, nuk ka faqe libri e interneti qe i numeron…Kesaj rradhe nuk votojme per Berishen por per ndryshim..Ti vazhdo te votosh Ramen, vazhdo te fusesh koken ne hale..te mirekuptojme, e ben per buken e gojes!Po tani, na ler rehat e na kurse fjalet e ndryta

   1. Te krahasosh ato qe ka ber Berisha me ato te Rames. Eshte si te krahasosh elefantin (berisha), me pleshtin(rama).
    Gjak dhe endra me te vrar shikon per nat VAMPIRI I vucidolit.

    1. po ik o i humbur, se nuk ka dite qe nuk dalin hyneret e Lidhjerit Boteror..Lere Saliun, ka 7 vite, apo “fajin e ka saliu”..Po mbani Shqiperine ne mjerim dhe ne korrupsion!

 3. I paemer 17:36,je thjesht turp e kokrra e injorantit,me ty krenohet vetem Taulant Bellanica !
  Per Remzi Hoxhen.meqense hani ne nje hale me Vuçiç,pyeteni ate se kush e ka hequr nga kjo bote kete spihun te UDB-se !?
  Erdhi ne Shqiperi,hapi biznes te madh me shume punetor,pa asnje kacedhe ne kosove spihunonte per llogari te UDB-se,pastaj filloi te spihunonte UDB te Sherbimi Informativ Shtetror,e kete nuk mund ta pranonte UDB,qe per agjentet e dyfishte kane nje perfundim :Ate qe ka pesuar Remziu,mos e hiqni me si hero,ka qene spihun i UDB-se !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu