• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ Safet Gjici për Veton Surroin: Ça nder i qarkut është ky, t’ja heqim që sot

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Me një vendim të paprecedent, Këshilli i Qarkut të Kukësit i ka hequr titullin “Nderi i Qarkut” publicistit dhe politikanit nga Kosova, Veton Surroi.


Vendimi u mor në mbledhjen e mbajtur këtë të premte ku kryebashkiaku i Kukësit Safet Gjici ishte ai që këmbëngulte më shumë në marrjen e këtij vendimi. Në një video të publikuar nga Euronews, Gjici thotë se vendimi duhet marrë menjëherë pasi Surroi nuk e meriton këtë nderim. 


Por vendimi shkaktoi një valë kritikash në internet duke bërë që të reagojë edhe kryeministri Edi Rama, i cili e quajti “një lajthitje kolektive dhe tha se shpreson që Prefekti ta rrëzojë këtë vendim”.

Pas reagimit të Ramës, ndryshoi menjëherë mendim edhe Gjici që me një status në Facebook shkruante se “ky vendim ishte i Këshillit të Qarkut Kukës dhe jo i këshillit Bashkiak Kukës” duke tentuar ta hiqte përgjegjësinë nga vetja, po me pas e ka fshirë komentin.

127657686_375191677070561_910083987272102600_n_copy.png

Pas disa minutave, Gjici ka bërë një tjetër koment ku kërkon falje “për këtë veprim të nxituar nga Këshilli i Qarkut.

safet_gjici_copy.png

Por edhe pse Gjici justifikohet pamjet nga mbledhja tregojnë qartë se ka qenë Safet Gjici ai që ka kërkuar me ngulm që Veton Surroit t’i hiqej titulli. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. Ku e ka gjetur kete derr ky pafillua qe e ka bere kryebashkiak mor aman po ky eshte dallakauk koqe kandari ,trap pallavesh ,cop muti asgje me teper hajde hajde kush I drejton shqiptaret ,gicat dhe derrat me ne krye krye derrin e Surrelit.

 2. O mortja qe sju ha. O Kukes sa poshte ke rene te kesh nje cope mishi kryetar bashkie dhe kjo fale zgjedhjes brilante te Edi Rames.

  O Mish na more ftyren mor gic. O zot tja heqe titullin Mishi Surroit eshte per te shkul floket.

 3. Ou Safet gici derr sa me shpejt .Historian i dale nga bytha e Edvinit .Shikojani surratin ,e ka tamam si bytha e Vasilika Hysit ,u be dhe ky mortje te marri vendime pa pyetur kryedrogaxhiun ,vertet e besoni ,po ky sfle me gruan ,(po e pati dhe ate )pa lejen e Edvinit droges .

 4. E çuditshme, po me Surroin e gjetën. Paska dalë një gazetar dhe një mjek kundra. Përça e sundo i thonë kësaj. Çfare sdo dëgjojmë deri më 25 prill nga rilindja mavi.

 5. Origjinal Bolja ime E majte!
  Do te merakosesha po te mos e dija qe Bolja ime E majte nuk vesh xhakete…..

 6. Tamam injorant me këmborë.Derisa në Shqipëri vlersohet injoranca akoma kështu do vazhdojë.Sepse për fat të keq pjesa dërmuese e shqiptareve janë të prirë pas ketyre personazhe që skanë minimumin e intelektit.Boll të ketë para!!!!

 7. Ta gezoni pamvaresine me safet bole mavrine. A ka nai banke me vjedh, gjithmone per te miren e Shqiperise mbetur me arna. Mos ju kapte viti tjeter sigurimsakomunistafshatarevgjiterhajduteperdhunuesa…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.