• |
ide | kryesore

FOTO/ Qethur qerose dhe e internuar, Mbreti i Tajlandës dënon ish-gruan e tij

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Monarku më i pasur në botë, mbreti Maha Vajiralongkorn i Tajlandës mendohet se ka një pasuri prej 30 miliardë dollarësh.


Mediat e huaja shkruajnë se teksa ai shëtit, kryesisht në Gjermani, ish-gruaja e tij mbetet e internuar në një fshat të thellë dhe e ndarë nga i biri. Srirasmi Suëadee, gruaja me të cilën u divorcua në 2014, ishte bashkëshortja e tretë e mbretit.


Maha Vajiralongkorn ishte akoma princi i kurorës në 2001, kur u martua me Srirasmin në një ceremoni private. Ish-princesha nuk është parë në publik që nga viti 2014, ndërsa disa foto të publikuara së fundmi tregojnë si ka përfunduar ajo. Nga imazhet duket ish-princesha e qethur dhe e shkatërruar.

mbret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu