• |
ide | kryesore

Itali/ 827 të vdekur në 24 orë nga Covid-19 dhe mbi 28 mijë raste të reja

-Instant, Lajme, Planet

Një tjetër ditë e keqe në vendin fqinj të Italisë, për sa i përket bilancit nga pandemia e koronavirusit.


Ministria e Shëndetësisë në Itali raporton se në 24 orët e fundit nga 222.803 testime të kryera, 28.352 prej tyre kanë rezultuar pozitive me Covid-19.


Gjithashtu dhe numri ivdekjeve raportohet të jetë i lartë, ku 827 persona të tjerë e kanë humbur betejën me virusin, duke e çuar numrin total të viktimave në 53.677 që nga nisja e pandemisë.

 

 

Në terapi intensive 3.782 persona ndërsa në total të gjithë të shtruarit në spitalet covid janë 33.684 persona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu