• |
ide | kryesore

Johnny Depp detyrohet të paguajë 706 mijë euro dhe i refuzohet apelimi

-Instant, Paparazzi, Slider

Johnny Depp i është refuzuar leja për të apeluar gjyqin pasi humbi aksionin e tij të shpifjes ndaj aksioneve të larta kundër mediumit The Sun për përshkrimin e tij si një “rrahës gruaje”.


Një gjykatës i Gjykatës së Lartë urdhëroi gjithashtu aktorin të bëjë një pagesë fillestare për botuesit e The Sun, New Group Newspapers (NGN), me gati 630,000 funte (706 mijë euro) në tarifat ligjore. Depp, 57 vjeç, solli një veprim ligjor mbi një kolonë të redaktorit ekzekutiv të gazetës, Dan Wootton, e cila iu referua “provave dërrmuese” që ai kishte sulmuar ish-gruan e tij Amber Heard, 34, gjatë marrëdhënies së tyre.


Në vendimin fillestar, në fillim të këtij muaji, Z. Justice Nicol hodhi poshtë pretendimin e Depp, duke thënë se NGN kishte provuar se ajo që ishte në artikull ishte “thelbësisht e vërtetë”.

Në një vendim që u bë publik të mërkurën, tani ka dalë se Nicol refuzoi lejen e Depp për të apeluar kundër gjykimit të tij, duke thënë: “Unë nuk e konsideroj që arsyet e propozuara të apelit kanë një perspektivë të arsyeshme suksesi”.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.