• |
ide | kryesore

Kim: Lëvizni me urgjencë që të keni Gjykatë Kushtetuese deri në fund të dhjetorit 2020

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkruar edhe njëherë se Gjykata Kushtetuese duhet të jetë funksionale brenda këtij viti.


Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, ku përshëndet mbledhjen e djeshme të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ambasadorja Kim thekson se të gjitha palët duhet të vazhdojnë të lëvizin me urgjencë.


“Mbledhja e djeshme KED tregon bashkëpunimin e KED, Presidencës dhe Parlamentit për të vepruar me urgjencë në përputhje me opinionin e Komisionit të Venecias. Ai sjell një hap më afër një Gjykatë Kushtetuese deri më 31 dhjetor 2020. Palët përkatëse duhet të vazhdojnë të lëvizin me urgjencë”, thekson ambasadorja.

6 Comments

  1. Nese nuk formohet ne daten e sipercituar fajin e ka Llulli Basha..
    Ose thuaj ti emeroje dpd Edi Rama. C’të keqe ka këtu.Tani Rames i duhet kandidatet e tij ne kete gjykate dhe vendoset sundimi i lligjit..
    Po luhet keq ….Pirgu me plehra i gezon derrat…

  2. Kjo Kim-i.po na del,vetem si perfaqeuesja e Sorosit,per reformen ne drejtesi,dhe me cdo kusht,pamvaresisht se si po ndertohet,kerkon formalizimin e Kushtetutes,qe te marre flamurin,por ne realitet ,ai eshte flamuri i shkaterrimit te drejtesise dhe krejt shtetit shqiptar.

  3. Landi dhe Melena. Nje njeri me dy personalitete. Po me ide te njejta.
    Landi.. Melena… Te qift sorrosi trut, me ate rrocken e fishkur prej 90 vjecari.

  4. Seriozisht!!!!?????? I trajton shqiptaret si budallenj. Ajo eshte e para qe nuk e do Gjykaten Kushtetuese deri pasi Rama i saj te fitoj (vjedh) zgjedhjet. Pas 25 Prillit ajo iken me ngritje ne detyre, shqiptaret paguajne haracet e zonjes A – Rama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu