• |
ide | kryesore

VIDEO/ Përplasje mes simpatizantëve të LDK dhe Vetëvendosje në Podujevë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Të dielën në Kosovë, mbahen zgjedhje lokale në komunën e Podujevës dhe në Mitrovicën e Veriut. Në ditën e fundit të fushatës, (të premten) ka pasur një incident mes simpatizantëve të LDK-së dhe atyre të Vetëvendosjes në Podujevë.


Aty janë në garë janë Nexhmi Rudari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi i VV-së dhe Naim Fetahu i PDK-së. Pamjet janë publikuar në rrjetet sociale, ku shihet një numër i madh i qytetarëve duke u përplasur mes tyre, teksa disa të tjerë mundohen ta qetësojnë situatën. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu