• |
ide | kryesore

Komisioni i PS-së për raportin e Dick Marty, Meta: Nuk i shërben Shqipërisë dhe as Kosovës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka komentuar miratimin e Komisionit Parlamentar për raportin e Dick Marty-t sa i takon hetimit të krimeve për luftën e Kosovës.


Ky komision u kërkua nga PS-ja. Ndërkohë, nga Vlora, pasi bëri homazhe në varrin e Ismail Qemalit, kreu i shtetit e cilësoi ngritjen e këtij komisioni të padobishëm. Sipas tij kjo nuk i shërben as Kosovës dhe as Shqipërisë.


“Komisioni për Dick Marty nuk i shërben Shqipërisë dhe as Kosovës. Aktakuzat ndaj UÇK-së, janë të motivuara nga Serbia.”, tha Meta.

6 Comments

  1. Denion Fiku, rezulton se ai është një militant i Partisë Demokratike.

    Madje ai ka marrë pjesë edhe tek protesta në kohën kur PD ishte në “Çadrën e lirisë” përballë kryeministrisë.

    Fiku ka realizuar foto edhe me kreun e PD, Lulzim Basha, teksa e mbështeste këtë të fundit për rrëzimin e qeverisë Rama,pse ka frike meta i floririt

  2. Rama vllaj vuçicit do me sesben ti bej nje te keqe kombit shqtare e pa qe deshtoi me ndarjen e kosoves do te bej raportin e die mark te besueshm ne opinjonin nderkombetar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu