• |
ide | kryesore

Rudina Hajdari dhe Endri Shabani prezantojnë partinë “Thurje”

-Instant, Lajme, Të fundit

Deputetja Rudina Hajdari dhe anëtarët e tjerë të “Thurjes” po bëjnë një prezantim të partisë dhe të ideve të këtij grupi. Së bashku me drejtuesin e nismës “Thurje”, Endri Shabani  ajo ka bërë një ftesë për bashkim ndaj çdo shqiptari që ndien për tu shkëputur përfundimisht nga kjo klasë politike.


Hajdari ka deklaruar se shqiptarët janë të pasur por të vjedhur. Pas 30 vitesh sipas saj më në fund ka shpresë por ajo që duhet është bashkimi.


18 Comments

  1. Per Azemin mbaj gojën, atë e vranë, kurse ti jeton akoma! Për trimërinë që tregoi, Azemi është një hero kombëtar, kur fliste ai, komunistet dridheshin nga urrejtja për të! … Ndërsa për vajzën e tij kam rezervat e mia, qëndron shum larg të jatit.

   1. Azemi ka qen nje klysh kurve qe i ndertoi pasurit e veta me pluhur te kuq zanash nga turqia dhe trafik armesh. Mbylle gojen kur se din historin o rrot kari fmi

    1. E di, ka fjalë që Azemi është marrë me të tilla gjëra (a ke prova?), por ama vrasjen ja bënë të tjerë, ata kriminelët e kuq ne pushtet. Kur ta tregosh historinë, thuaje të plote jo gjysma gjysma. E kupton pra, që në këtë rast je ti “klyshi i k*rves” dhe idioti i vlefshëm i satanikeve ne pushtet.

     “Mbylle gojen kur se din historin o rrot k*ri fmi” – Po, ajo e sat’eme!! … Jo per ndonje gjë po kur flisni kështu, më nxisni më tepër t’ju nxjerr bojën juve, o dylbera te ndritur.

     1. Mos u kthe pergjigje ketij spermatozoidi te kuq o Miri.nuk ka asnje vlere!!!!keta jane antihuman e vetem ngjyren e gjakut njohin.jo me kot jemi ne kete varferi Extreme.

     2. Vrasjen ja bon ca tipa qe konkuronin me azemin tregtin e armve per ne kosov

 1. Tashmë kanë kaluar 8 vite por të gjithë e mbajnë mend skandalin që ndodhi për 100- vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Një nga festimet më të shëmtuara u organizua nga qeveria Berisha me një tortë gjigante, më e madhja e prodhuar ndonjëherë në vend, me një sipërfaqe prej 550 metra katrore dhe me peshë 18 mijë kilogramë. Në ceremoninë e prerjes së tortës, asokohe Kryeministri Berisha bëri vetëm një urim të thjeshtë për shqiptarët dhe më pas i la vendin katrahurës duke ofruar pamje mjaft skandaloze. Torta dhe therja e deshëve nga Sali Berishë si kryeministër dhe Lulzim Basha si kryebashkiak, ishin mënyra më e ulët për të çnderuar festën më të rëndësishme kombëtare dhe për tu tallur me popullin.

  Skenat e turpshme, u transmetuan nga 1200 agjenci lajmesh e rrjetesh sociale në mbarë botën, ndërkohë që krerët e shtetit shqiptar, të mbledhur në darkën zyrtare, shikonin pamjet dhe zbardhnin dhëmbët, duke e konsideruar gallatë.

 2. Gjithe “bijezat” e rilindjes ose patericat e saj te sapoformuara do marin Noc Rrokun thote edvin Rama,ndersa une them Mozllukun !
  Keto qenije lepirese e te neveritshme do kujtohen gjate per perulesine ndaj edvin rames dhe shperhapjen apo shperqendrimin e elektoratit,me idene se ne jemi,te tjeret jane njesoj,si opozita qe ka 8 vite qe perballet me nje shtet monster dhe pozita qe ka 8 vite qe vjedh e skandalizon çdo gje ne kete vend,ky eshte qellimi i opozites se blere te edi rames,monstres kryeminister!
  Mire biben hajdari e dime se cila eshte po kete shabanin çfare e solli nga londra per te bere parti ?Do te marre te pakenaqurit e rilindjes ?Do marre elektorat nga ?!
  Plehrat nuk i kane munguar kurre ketij kombi,tradhetaret e te pafytyret asnjehere jo !
  Tani sherbeni deri me date 25 prill 2021 pastaj do harroheni se keni ekzistuar,ku eshte Sfida e Gjergj Bojaxhiut,sherbetorit e plehut te erion velise e edvin rames,ju kujtohet ?!
  U bete 5 siç e dinte para 3 muajsh hajduti i tiranes ?Si e dinte aq mire numrin tuaj Zdromsi hajdut e vrases ?!
  Lepijini edvin ramen funderrina se nuk ndryshoni aspak nga ai,thjesht jeni te punesuarit e tij !!!

 3. Më së pari kjo nismë që i ka vënë emrin vetes thurrje, duhet të thurrë trikon e saj të kjartë politike se është një grupim i majtë apo i djathtë.
  Nga sa i kam dëgjuar disa nga djemtë që marin pjesë në këtë lidhje, mund të them se janë djem të pjekur intelektualisht por sikur ju ha ca kraba majtas.
  Si këta , edhe çdo shqiptar me mënd në kokë , duhet ta ndajë mendjen se alternativa e demokracisë perëndimore nuk vjen me ideollogji “revolucionare” që të varfërit të marin pasuritë e të pasurve, se e provuam këtë eksperiment barbarisht me diktaturën enveriste.
  Demokracia vjen me shtetin ligjor demokratik pluralist e me ballancën e pushteteve.
  Hiqni dorë o rinija shqiptare qoftë edhe nga “shkëndijat” naive të ideve të “diktaturës së proletariatit”.
  Sa për Rudinën, ajo duke përzgjedhur një lëvizje sadopak me prirje majtiste, e ka djegur veten si bijë e Azem Hajdarit. Azemi sadoqë ishte një djalë me veçori individuale e njeri i debatit, nuk do të ndahhej kurrë nga qëllimi i luftës për demokraci apo që të ndahej nga partia me të cilën u formua si politikan.
  Rudina me naivitet kujton se thelbi i demokracisë është vetëm votimi me lista të hapura, pa e pasë fare idenë se modelet e zgjedhjeve demokratike janë të disa llojëshme, e demokracia nuk do të thotë anarshi, ku cilido mund të dalë me mendjen e tij, por si një produkt i mendimit të shumicës.

 4. Partia si dhe nisma Shthurje eshte sajese e Rilindjes ashtu sikurse Bojaxhiu apo Blushi, Patozi dhe JoziJozi Suksese ne jete

 5. Nuk e di, por nuk kam bese te keta! Kjo Rudina ma hoqi edhe ate 10% besim qe kisha! Per mua Teatri vazhdon. Ky vend ka shkur per lesh.

 6. Le të krijohen mijëra partiçka si dobiçe të Ramës. Asnjë vlerë nuk kanë. As familjet e veta nuk i përfaqësojnë. Vëllai i Rudinës, p.sh: nuk është me “Thurjen.” Ai , besoj se është me PD-në dhe jo me rrjetën mashtruese që thur Rama. Këto apo këta që po krijojnë partiçka kopile, janë si vrasës me pagesë, ku paratë i paguan I GJATI. Vrasjen mundohen ta bëjnë Patozët , Jozefinat apon Rudinat, por efekti nuk do të ndihet fare. Tymçe pa vlerë që kanë marrë erë. Dhe ajo dëmton, kryesisht autorët pa moral, pa dinjitet, pa të ardhme.

  1. Po ti me te vertete mendon se nje idiot si vllai i rudines, biri i gjykateses (6 mujore) me te korruptuar ne shqiperi bixhozci qe rreh policet ne mes te rruges ne emer te babait dallaveraxhi, eshte nje personazh qe mund ti referohesh? Jane njelloj, duan ti kene duart ne dy parti qe te jene brenda..Mo u jep me shume rendesi se kane..Tani , pa nenen gjykatese dhe bijen ne parlament, jane asgjeja..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu