• |
ide | kryesore

Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Belgjikë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Bruksel. Gazetarja Klodiana Lala konfirmon për ‘BalkanWeb’ se bëhet për Ardit Spahiun nga Elbasani. Spahiu u vra me 8 plumba në zonën e njohur, Molenbeek dhe ndërroi jetë në vend. Viktima, 38-vjeçar, ka qenë më i arrestuar në 2010-ën për vrasjen e një 52-vjeçari në Elbasan, Gëzim Alikajt. Dyshohet se 38-vjeçari qëndronte ilegalisht në Belgjikë. Deri më tani nuk dihet ende pistat mbi të cilat po zhvillohen hetimet./ BWLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu