• |
ide | kryesore

Glenn Close: Gwyneth Paltrow nuk e meritonte Oscar-in

-Instant, Paparazzi, Slider

Sipas Glenn Close, Akademia e Oscars gaboi në vitin 1999 kur i dha Gwyneth Paltrow-t çmimin si “Aktorja më e mirë”.


“Gjatë një intervist me “Popcorn me Peter Travers” të ABC News, aktorja 73-vjeçare vlerësoi aktoren Fernanda Montenegro për rolin e saj të fuqishëm në “Central Station”. “Unë sinqerisht mendoj se të nominohesh nga kolegët e tu është arritje. Dhe pastaj, nuk e kam kuptuar kurrë se si mund të krahasosh sinqerisht shfaqjet. Më kujtohet viti kur Gwyneth Paltrow fitoi ndaj aktores të pabesueshme që ishte në ‘Central Station’ dhe unë thashë: Çfarë? Nuk ka kuptim.”


1 Comment

  1. Besoj e ka fjalen per “Shakespeare in love” qe mbahet si nje nder filmat qe i ka merituar me pak Oscaret qe mori. Paltrow ne fakt ka dhe role shume te mira si psh tek “Two lovers”. Edhe filmi eshte shume i mire. Me pelqen si aktore, edhe tek Shekspiri shume mire luan. Me beri shume pershtypje kur e pashe ne fillim pa e ditur qe kishte fituar oscar per ate rol.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu