• |
ide | kryesore

Rama citon gabimisht Qemal Stafën me një shprehje të huazuar

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” një shprehje që i përket poetit dhe filozofit gjerman Friedrich Schiller.  Në vend të citonte Schiller-in, Rama është ngatërruar duke vendosur në fund të fjalëve emrin e Qemal Stafës.


Kjo ngatërresë i ka ndodhur sepse kryeministri duhet t’i jetë referuar një filmi të kohës së komunizmit ku Qemal Stafa përdor një citim nga vepra e famshme “Wilhelm Tel”, e Friedrich Schiller.


Shprehja e kudogjendur në rrjet, mban autorësinë e Schiller.

13 Comments

 1. Sot eshte dit feste per kristaqet spirokolaqet e gjith spiunet e tjer per shqiptAret eshte dite zije kombetare
  Mallkuar qofshin ne breza fara bythkuq

 2. Bravo ore ramazan e Bere punen per sot ik shkruaje ndonje cek milionesh per vete tani se e meriton pse fundja e cliruam kete mut shqiperi

 3. Ore nuk ka faj -rama-se kete shprehje ja serviri nje miku i tij si -foton-e protestes te -Algjerise-per ne Spanje.Edhe kete i tha miku ,thuaje se e ka thene -Qemal Stafa-.

 4. Nuk eshte gabimisht!!!!!
  Eshte ne qellimin final te sektit ‘Rilindja’ qe te rilinde komunizmin dhe te shkaterroje kombin shqiptar!
  Sot i atribuohet Q.Stafes nje thenie filozofike te nje gjermani, pastaj hapet nje pavion me punime te Kristaq Rames, neser konfiskohen llogari bankare te njerezve dhe pasneser shtetezohet gjithcka…..
  Nderkohe Ligji per Mediat dhe largimi nga negociatat me BE jane pasqyre e kesaj strategjie ASPAK TE GABIMTË!

 5. Po ta dinin heronjte tan qe ne te ardhmen do qeverisni sala meta monica luli lali muti kaka, as qe do ju shoonte ndermend qe jepnin jeten. Zoti ua mallkofte faren e ktyre politikanve, biznesmenave qe vjedhin tendera, gazetarve dhe mediave bythlepirese per ate qe i kan ber popullit.

 6. Ky tashme gabon ne gjithshka. Nga zgjedhja e deputeteve dhe bashkiakeve deri tek citimet.

  Duket qe eshte rende ,nuk di as te kopjoje.

  Me pak fjale po iken per lesh por demi qe po le mbrapa eshte I madh, do duhen 30 vjet te rikuperohen banditzmat e tij…

 7. Dhe te mendosh qe ky sharlatan medioker dhe i çekuilibruar menderisht, del e telendis mjeke te nderuar, gazetare e cilindo qe e kritikon.

 8. Edhe te vdekurit nuk i lejne rahat komunistet socialist, ne fillim e vrane tani po e citojne edhe gabim.

  Wakeup stupid!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu