• |
ide | kryesore

Shqipëri/ 835 raste të reja me COVID-19 dhe 11 viktima

-Instant, Lajme, Të fundit

11 persona kanë humbur jetën nga COVID-19, ndërsa 835 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin.


Ndërkohë janë shëruar 329 pacientë.


“306 raste në Tiranë, 59 në Vlorë, 52 në Lushnje, 50 në Shkodër, 45 në Berat, 37 në Korçë, 29 në Durrës, 27 në Sarandë, 23 në Pogradec, 22 në Fier, 20 në Gjirokastër, 18 në Librazhd, nga 14 raste në Kavajë, Peqin, nga 13 raste në Krujë, Përmet, Gramsh, nga 10 raste në Kukës, Dibër, nga 9 raste në Skrapar, Pukë, nga 7 raste në Elbasan, Kuçovë, 6 në Tepelenë, 5 në Kolonjë, nga 4 raste në Has, Malësi e Madhe, 3 në Mallakastër, nga 2 raste në Mat, Delvinë, nga 1 rast në Devoll, Bulqizë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 329 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 18.481 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 482 pacientë, 29 në terapi intensive, 8 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 11 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID:

5 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Elbasani, 1 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Berati, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Korça, 1 qytetar nga Shkodra të moshave nga 59 vjeç në 79 vjeç”, shkruan Ministria e Shëndetësisë.

COVID-19 – Statistika (29 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                    835

Të shëruar ne 24 orë                 329

Të shtruar në spitale                 482

Humbje jete në 24 orë              11

Testime ditore                   2.253

Testime totale                        188.496

Raste pozitive                37.625

Raste të shëruara         18.481

Raste Aktive                   18.346

Humbje jete                       798

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë        9371

Fier            1378

Durrës      1333

Korçë        1010

Vlorë         952

Shkodër   904

Elbasan    870

Lezhë        722

Berat         621

Gjirokaster 572

Kukës        408

Dibër        205

 

1 Comment

  1. Dhe mire qe na beri Partija maskat me detirim ne rruge, se perndrishe do te ksihim dimbedhjete mije raste ne dite! Mo!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu