• |
ide | kryesore

Belgjikë/ 86 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi dhe 576 599 të infektuar

-Instant, Lajme, Planet

Belgjika është një tjetër shtet europian, ku numri i të vdekurve dhe të infektuarve nga koronavirusii ka njohur rritje të konsiderueshme.


Në 24 orët e fundit, në shtetin belg kanë ndërruar jetë nga Covid-19, 86 njerëz.


Numri total i të vdekurve për shkak të virusit në Belgjikë ka shkuar në 16 547 persona.

Po ashtu, në 24 orët e fundit në këtë shtet janë regjistruar 2 151 raste infeksionesh.

Kurse, numri total i të infektuarve nga koronavirusi në Belgjikë deri tani ka shkuar në 576 599 individë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu