• |
ide | kryesore

Greqi/ 1044 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 85 vdekje

-Instant, Lajme, Planet

EODY, Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi ka njoftuar se janë identifikuar 1044 raste të reja me COVID-19, prej të cilave 9 u zbuluan pas kontrolleve në hyrje të vendit.


Në total, numri i përgjithshëm i rasteve ka mbërritur 105271. Ndërsa 600 pacientë po trajtohen të intubuar, 581 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.


Gjatë ditës së sotme janë raportuar 85 vdekje të reja, duke e çuar numrin e humbjeve të jetës në 2406 në total.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu