• |
ide | kryesore

Kryebashkiaku i Prishtinës ofron për qytetarët transport publik falas me një afat të kufizuar kohor

-Instant, Lajme, Të fundit

Qarkullimi me autobusët e Trafikut Urban do të jetë falas për të gjithë qytetarët për një muaj rresht, ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, duke filluar nga nesër, më 1 dhjetor.


“Zbatimi i të gjitha rregullave dhe masave mbrojtëse kundër COVID-19 mbeten në fuqi dhe janë të obligueshme për secilin që udhëton me këta autobusë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.


Ai ka kërkuar nga qytetarët të tregohen të kujdesshëm për mbrojtjen e shëndetit në kohë pandemie.

“Zbatimi i të gjitha rregullave dhe masave mbrojtëse kundër COVID-19 mbeten në fuqi dhe janë të obligueshme për secilin që udhëton me këta autobusë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

 

1 Comment

  1. Edhe kriebashkiaku i Tiranes do te ofroje te njejten gje per ata qe pranojne te paguajne 50 leke pasi te skadoje koha falas ‘per nje muaj rresht’!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu