• |
ide | kryesore

Kumbulla mposht virusin: mbrojtësi ishte infektuar para ndeshjeve të kuqezinjve në Nations League

-Instant, Sport

Nuk luante nga pauza e kombëtareve për Nations League, për shkak se rezultoi pozitiv për Covid 19 dy ditë përpara, tashmë Marash Kumbulla bëhet gati të kthehet në dispozicion të teknikut Fonseca. Një rikthim i rëndësishëm për portugezin dhe Romën, duke qenë se 20 vjecari ishte një nga mbrojtësit më në formë dhe tashmë ka rezultuar negativ në tamponin e fundit të kryer.


Tamponi vendimtar ka qenë ai të cilit mbrojtësi iu nënshtrua një ditë më parë, pas disa tentativash të bëra në ditët e kaluara, që tregonin gjithmonë pozitivitetin e futbollistit ndaj virusit. Tani për mbrojtësin e kombëtares shqiptare janë programuar vizitat e aftësisë sportive, pas të cilave mund ti bashkohet grupit për stërvitet në Trigoria.


Natyrisht një lajm i mirë për teknikun Fonseca që rikuperon një tjetër mbrojtës qendre në pritje të kuptojë më mirë se cila është gjendja e Smalling (shqetësim në gju) e Mancinit (lodhje në aduktor).


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.