• |
ide | kryesore

Me armë dhe kokainë në makinë, gjykata liron këngëtarin grek, Notis Sfakianakis

Arkiva, Lajme, Të fundit

Këngëtari Notis Sfakianakis është liruar me kusht pasi, policia greke e arrestoi gjatë orëve të mbrëmjes të së djelës. Këngëtari i famshëm ishte duke udhëtuar me automjetin e tij në aksin që lidh qendrën e Athinës me zonën bregdetare Vuliagmeni, në momentin që u ndalua prej një patrulle të policisë e cila po kryente kontrolle për masat anti covid në kryeqytetin e vendit. Pasi u ndalua, policët konstatuan sjellje të çuditshme prej këngëtarit të famshëm,ndaj dhe vendosën të kontrollojnë mjetin. Në çantën e tij u gjet një pistoletë të cilën këngëtari aq shumë i debatuar për sjelljen e tij raciste dhe antisemite e mbante pa leje, si dhe një sasi lënde narkotike, e dyshuar kokainë. Dyshohet se në momentin e ndalimit, këngëtari i famshëm grek,kishte përdorur sasi të lëndës narkotike1 Comment

  1. Po te ishte shqipetar do i ngarkonin edhe nja tre varsje dhe 10 grabitje si dhe trafikim i lendeve narkotike si pjese e nje grupi kriminal te strukturuar. Ndersa keta shkoket e çanit që iu vë kenget cdo 5 min ne tv kombetare dalin pa bere asnje dite burg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu