• |
ide | kryesore

Elbasan/ Pas punimeve shpërthejnë ujërat e zeza dhe të bardha

-Instant, Lajme, Të fundit

Në lagjen Nr.2  në Librazhd, si rezultat i punimeve që po bëhen, kanë shpërthyer ujërat e zeza dhe të bardha. E tërë ngjarja ka shkaktuar kaos në qarkullimin e qytetareve si dhe probleme në institucionet afër zonës së prekur.


Probleme ka pasur edhe me qarkullimin për në kopshte, çerdhe, gjimnazin e qytetit , qendra shëndetësore, policia, bizneset që janë aty pranë. Ujërat e zeza kanë shpërthyer që nga dita e enjte, duke bërë që banorët të shetësohen për rrezikun e ndonjë epidemie.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu