• |
ide | kryesore

Me fëmijët për në shkollë, qëllohet me dy plumba brenda makinës lezhjani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Plagoset me arme zjarri nje shtetas ne koder te fshatit Balldre. Nga te shtenat ka mbetur i plagosur me dy plumba ne bark shtetasi Hil Gjini.


Burimi paraprak bejne me dije se autori i dyshuar i ngjarjes eshte shtetasi Gj.Gj., banor i fshatit Balldre.


Sipas banoreve, Hila sapo kishte dale nga shtepia per te derguar femijet ne shkolle, ndersa eshte perballur me nje bashke fshatar te tij, i cili e ka qelluar me dy plumba ne bark.

Gjate gjithe kohes Hil Gjini ka qendruar ne automjetin e tij me femijet dhe bashkeshorten deri sa ka mberritur polici dhe autoambulanca. I demtuari eshte derguar ne spitalin e lezhes ne gjendje te rende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu