• |
ide | kryesore

Monika Kryemadhi: Unë e kam kaluar edhe gripin e derrit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur në Real Story në News 24 për menaxhimin e pandemisë nga ana e qeverisë. Ajo insiston në qasjen e saj se maska nuk të mbron nga Covid 19.


“Maska është mjeti i fundit i mbrojtjes së qytetarit nga COVID. I pari është informacioni që u vjen , shërbimi nga mjekët, tamponi dhe në fund është maska. Nuk është maska ajo që largon COVID-in ashtu siç nuk janë tanket dhe kallahnikovët që nxori kryeministri me kanotiere nga Surreli. Mbajtja e maskës është e fundit, ajo që është e rëndësishme është keqmenaxhimi që i është bërë situatës, se flasim gjithnmonë për këtë dhe na thonë njerëzit jeni bërë si emisioni “Trupi dhe shëndeti”. Unë e kam kaluar edhe “gripin e derrit”, por nuk u bëra me ankth”, tha Kryemadhi.


 

5 Comments

  1. Nqs LSI ka ndonje shkencetar qe jep keshilla me te mira se studiuesit me te mire ne mjekesi qe rekomandojne distancim dhe perdorim te maskes dhe disa muaj pasi te filloje vaksinimi, tja vere ne dispozicion shqipetareve dhe mbare botes.
    Dhe mua sme pelqen maska por nqs ske ndonje shkencetar ne LSI lere gripin dhe derrin qe te ka kap e mos jep mend kot. Nqs doni te tregoni seriozitet merruni me problemet e qeverisjes dhe cfare keni bere per te ndryshuar ne keto vite qe mos heqim ca hajdut e te na vini ca lypena..

  2. Si eshte e mundur qe kjo debile eshte ne krye te nje partie dhe fatkeqsisht mundet qe nje dite te ulet ne nje post te rendesishem ?!

    Mos o Zot !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu