• |
ide | kryesore

Përplasje e fortë në TV mes Grida Dumës dhe Frrok Çupit: Je hiç, këllirë, llum…

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma është përfshirë në debat të ashpër me analistin Frrok Çupi, në studion e emisionit “Open”.


Debati nisi ndërsa po diskutohej fakti që kancelarja Merkel i tha jo Shqipërisë për hapjen e negociatave. Sipas Dumës kjo ishte një shuplakë për Ramën, gjë e cila nuk është kundërshtuar nga Frrok Çupi. 


Debati ka agravuar deri në fyerje personale.

DEBATI:

Frrok Çupi: Jam themeluesi i asaj partisë që po e bën leckë, ke fshirë menderen me atë.

Grida Duma: E di çfarë je ti, ti je metafora po dhe debat në llum fitojnë derrat, në këtë nivel je ti.

Frrok Çupi: Në gjuhën tënde ti ke vetëm një fjalë ke, që nuk po e them…

Grida Duma: Me mua nëse nuk përmbahesh nuk e ke si një teatër, kujdes.

Frrok Çupi: Do pushosh ti apo jo? Unë nuk kam punë me gratë, kam ardhur për Europën

Duma: Se si është e vërteta e Bashkimit Europian dhe e dështimit të Shqipërisë dhe të Ramës, unë jam e bindur që s’ka shqiptar që nuk e di tani. Mendohem pak ta marr fjalën Eni, se ndërkohë që ne këtu krijojmë një debat dhe unë vijoj një debat, ku termat janë të gjitha që i thërrasin logjikës, normalitetit, qofshin këto terma të fortë. Në veshët e mi unë nuk e dëgjoj dot dhe nuk e kam arritur ta dëgjoj se çfarë ka thënë ky individi përballë. Unë lexoj reagimin e njerëzve, ndaj asaj që dëgjoj në këto situata.

Çupi: Për kë thua ti moj, me mua e kishe? O Grida, o goce. Për mua po thua? Po ti je një fjalë e vogël moj.

Duma: Unë do të kthehem ndryshe.

Çupi: Je vajzë shumë simpatike dhe duhet të flasësh gjëra shumë sipmatike për Europën.

Duma: Ti je njeri me thinja dhe nuk meriton thinjat.

Çupi: Lere ti se ça meritoj unë se s’do t’i marr prej teje.

Duma: Ti je një llum që s’duhet ta dëgjojnë gratë, s’duhet ta dëgjojnë njerëzit normalë.

Çupi: Ç’ke për të thënë Grida jepe në sallën e parlamentit.

Duma: E di çfarë ka këtu dhjetra vite që nuk bëhemi europianë ne? Me këtë gjendje njerëzore (i drejtohet me dorë Çupit), sepse marrëdhënia më e rëndësishme e një kombi është marrëdhënia e tij me gruan.

Çupi: Po s’të kam grua unë ty moj, a je në vete ti. Burrin në shtëpi e fyen ti? Ke ti burrë për ta fyer? Por kur e fyeva? Rama po i ngre shumë gratë.

Duma: Që kur gratë marrin pjesë në politikë, pavarësisht se duhet të dëgjojnë këto mesazhe që kam unë këtu, të tipit, të gjithë familjarëve që unë e di se ça lexoj këtu dhe unë e di se ça lexon një grua në këto kushte… Kur edhe ndalon një skandal që ta kapin si ta kapin, kur ofendojnë në atë nivel, pastaj…

Ti je fundi i kavallit për t’u dëgjuar, por unë s’do flas për ty se ti je i mbaruar. Je i mbaruar në hisotrik, je i mbaruar në funksione. Nuk barazohesh dot me askënd ti. E di pse të kursej ty dhe llumin si puna jote?

Çupi: Çoje në shtëpi llumin.

Duma: Sa herë ndjeheni keq ju fyeni personalisht. Sa herë që jeni keq ju pështyni si vampirë të ndyrë, Sa herë që nuk, përballoni diçka ju vini në këto situata mizerabël, me një gojë të prishur, në një kohë që keni thinja në kokë dhe duhet të flisni me respekt, siç unë flas me respekt. Lere pastaj që duhet të flisni me respekt për një zonjë.

Nëse ti përfiton nga fakti që unë nuk të kthehem personalisht se di si është të jesh grua në këtë vend dhe të bësh politikë me një sërë të tillë. Por edhe të jesh burrë është favor, por ti nuk je. Je këllirë. Çështja është që ju po e mbysni këtë vend dhe ti mendon se duke më fyer mua, t’i ke ulur ritmin e të gjithë atyre që duhet të marrin pjesë në jetën publike, sepse ka këllira të tilla në këtë vend.

Çupi: Ça thua më?

Duma: Ke në historik pisllëqe pafund, që i ke të shkruara kudo.

Çupi: Mi thuaj!

Duma: Ti je njeri i paguar për të folur. Paguhesh për të bërë këtë mënxyrë për të fyer një grua. O kategori llumi. Ti e ke lavdërim këtë. E di sa shumë njoh njerëz si ti. Lëre ça nuk duron ti. Ti nuk meriton asgjë.


28 Comments

   1. Mo e mire se ato kurvat e fisit tat eshte ti rri gjithe diten duke i ra me dore me foton e saj karshi pthu rrace e poshter

 1. Tipike shqiptare. Nuk merret me argumentin por fillon me fyerje personale. Ktu te ne jane ber femrat me keq se burrat. Te vrazhda avdalle pa pike feminiteti. Kokrrat e kareve

  1. Po pra Duma na e trash zonin, kercenon me dur e me sy te murretyer qe tregon urrejtje te pacak, dhe perdor zhargonin e rruges, me sakte te horrave te fshatit, si llum, kellire. Pastaj na ankohen se diskriminojme femrat. Pse femer eshte Duma? Per mu eshte nje burre i shemtut e gojeqelbur.

 2. Njeriu me i lig, nje lepires par exellence Frrok Cupi. Ik bythqir lulishtesh se ti bashke me Sander Lleshin turperoni nje krahine te tere.

  1. Ke te drejte, por nuk kishte me te tmerrshem se sekretaret e partise se punes nga mirdita. ishin me te qelbet nga te gjithe!

 3. O Grida na mbyti llumi
  Na doli goja mbrapa duke e thene….
  Dhe Çupi me Meron jane ajka e ketij lluni, ku thelle ketij llumi qendrojne spiropalet e zellshem te cdo lloji!

  1. Merditoret ne veri dhe tepelensit ne jug jane njerezit me te pa bese qe egzistojne ne shqiptari jane nje rrace e flliqte

 4. Ky eshte spiropal ne gjinine mashkullore.I peshtire qe ne pamjen e tij prej spiuni hipokrit, bythelepires i pashoq , sherbetor i cdo qeverie qe e ushqen. Thjesht qen qe ha te zotin
  Futet ne debate si koke e madhe dhe artikulon pa fund asgjene ,mjafton te beje zhurmuesin per qeverine e rradhes.Turp dhe neveri per kete SPECIE.

  1. Pse shkru pa emer more zoteri le ate dobicin komunist qe te shkruaj pa emer se ai eshte baster kurse ti je fisnik

 5. Bravo Grida e ndoqa nje pjese te debatit, nje grua e zgjuar dhe me personalitet.

  Per Cupin mund te them qe eshte turpi I burrave te ketij vendi, eshte turpi I pseudo gazetarise. Nje zagar I paguar nga pushteti I rradhes.

  Per drejtuesen e emisionit te jete me e kujdesshme se nuk rritet audience me kata palaco njerez, perkundrazi. Une vete ndryshova kanal mbas disa minutash.

 6. Emisjon i deshtuar ne nivel rrugaçesh. Moderatorja duhet ti beje mire llogarite kur theret ne emisjone te tilla te tipa. TV tona kane vajtur ne nje dererxhe qe ska kush i sheron. Shtet e komb te semure keq.

 7. Thote populli : E ka bere ate pune me njerez jo profesionista!! Si rrjedhim i ka ikur shtremer Grides!!!
  Kur flet populli, edhe fjalet jo shume te hijeshme marrin nje tjeter vlere!! Behet fjala flori!!
  Sa per Frrokun : Ai eshte nga trimat e pare qe na foli per demokraci pa ju dridhur qerpiku!!

  Populli Shqiptar i detyrohet shume! Ne kemi respekt per te!
  Eshte nga demokratet e rralle qe ruan vlera akoma dhe perpiqet per Shqiperi!

  Per Griden nuk ja vlen te flasesh, telendare dhe rospije jane pak!!

  Ah Moj Shqiperi qe s’bere kurre prokopi!!

  Shenim: Une kam qene inxhinjer çpimi, puset e mi nuk kane ikur kurre shtremer sepse kam patur parasysh fjalen e popullit?!!!

 8. Grida ben si intelektuale ponsi gjith shqiptaret e ben gojen capraz dhe ajo sa i duket sikur i rane vlerat. Kokrra kares. Kunka perdunduar ky vend

 9. Njeriu qe i ka syte si te gjarperit mos i zini -bese-Shikoeni kete monster imtesisht ne surrat .Nje fosilje e neodiktatures qe per hir te interesave vetjake dhe familjare u lepin bythen te gjitheve atyre qe vine ne pushtet.Ky eshte jashtqitja -frrok-cupi.

 10. Bravo grida tregove talent para nje plaku spiun dhe te keq ate qe I Bere ketij balge e meritojen gjeth kristaqdhieret qe po perdhunonen kete vend Bravo Grida duma

 11. Bravo grida
  Tregove qe ben kot gjasme si femer me nivel ae eshe ti soji bundrrave qenke perbrenda. Ske faj, ky vend femra si burra pjell

 12. Pasi kaluam në kalvarin e gjatë të diktaturës enveriste për gati 5 dekada, më në fund e përmbysëm ate sistem me thirrjen ta bëjmë Shqipërinë si Europa.
  Pushti i ndyrë Çup, një ish spiun i sigurimit, hyri në lëvizjen demokratike si kollonë e pestë e sigurimseëve, duke kujtuar se do të fshihte të kaluarën e tij.
  Në 97-tën ju bashkua “vullnetarëve të Enverit”, me simbolin serb të tre gishtave, që ta bëjmë Europën si Vlora.
  Tani është lidhur me Edverin për ta bërë Europën si Mirdita.
  Me idiotësinë e paturpësinë më të madhe, ai u hodh kundër znj.Duma, vetëm se ajo deklaroi që kjo qeveri e ka larguar Shqipërinë nga Europa e sipas mendjes së tij , është Europa që duhet të “demokratizohet” e të bëhet si Çupi e shefi i tij karagjoz.
  Ky ishte shkaku i atij skandali në emisionin e Eni Vasilit.
  Eni Vasili i ka provuar vetë ofendimet e harbutit Rama e nuk ka sepse të thërriste në studio një harbut akoma më injorant se Rama.
  Shefi i saj, drejtori i informacionit Blushi, është ofenduar publikisht nga Rama e këlyshë të tij si Çupi, e nuk duhej të pranonte që në këtë televizion të dalin fytyra të tilla si ky..
  Është tjetër gjë mendimi ndryshe, e tjetër gjë harbutëria.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.