• |
ide | kryesore

Spotify zbulon artistët më të dëgjuar të vitit 2020, mes tyre dhe Dua Lipa (FOTO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Drake, Bad Bunny, Dua Lipa dhe The Weeknd janë artistët më të dëgjuar të 2020, në Spotify. Drake është artisti më i njohur në Britani, duke zënë vendin e parë.


“Blinding Lights” e The Weeknd është një nga këngët më të dëgjuara në Britani. Ndërsa “Divinely Uninspired To A Hellish Extent” i Lewis Capaldi kryesonte në listën e albumeve. mDhe Bad Bunny është artisti më i madh globalisht, duke grumbulluar 8.3 miliardë dëgjime. Albumi i dytë i yllit nga Porto Rikan, YHLQMDLG shënoi 3.3 miliardë dëgjime. “Fine Line” i Harry Styles dhe “future nostalgia” e Dua Lipa zunë përkatësisht vendin e katërt dhe të pestë.


Spotify tha se zhanri më i popullarizuar i vitit 2020 ishte muzika pop, duke pasqyruar një rritje të muzikës gjatë pandemisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu