• |
ide | kryesore

2597 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në SHBA dhe 180 mijë raste të reja

-Instant, Lajme, Planet

Qëndrojnë të larta shifrat e të prekurve nga COVID-19 në SHBA. Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins, të martën u raportuan 2597 të vdekur nga COVID-19.


Kjo është shifra më e lartë që nga prilli, duke e çuar numrin total të vdekjeve në vend nga pandemia në 270 728. Rastet e reja dje ishin mbi 180,000.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu