• |
ide | kryesore

Rama bën bilancin e procesit të rindërtimit nga tërmeti: Kam pasion për ndryshimin, politikanët nuk janë të gjithë njësoj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama në një status në facebook i është rikthyer pasojave që la tërmeti i 26 nëntorit dhe punës që është bërë pas tragjedisë.


“Krenar që po ndryshojmë për mirë jetën e mijëra fëmijëve e familjeve, që u goditën nga tragjedia e 26 nëntorit të shkuar, falë pasionit politik për ndryshimin, i cili është edhe arsyeja pse unë merrem me politikë”, shkruan Rama ndërsa bën bilancin e punës rindërtimit në kantieret e hapura.


Kryeministri Rama në facebook:

Shumëkush kujton, krejt gabimisht, se politika është një e keqe e madhe në vetvete dhe se politikanët janë të gjithë njësoj! Por pa politikën nuk do të kishim pasur qytetërimin demokratik, as Shtetet e Bashkuara, as Bashkimi Europian, as Karta e Lirive e të Drejtave të Njeriut, as shteti social, as artet e kultura dhe as miliona e miliarda të mira të tjera për njerëzit e kësaj bote, nuk do të ekzistonin po të mos ekzistonte politika!

Dhe nëse politikanët do të ishin të gjithë njësoj edhe gjërat do të mbeteshin gjithnjë njësoj! Po pikërisht pse politika siç bie në duar të këqija e bën keq, bie edhe në duar të mira e bën mirë dhe falë faktit se politikanët nuk janë të gjithë njësoj, edhe shumë gjëra ndryshojnë për mirë në jetën e vendeve!

Krenar që po ndryshojmë për mirë jetën e mijëra fëmijëve e familjeve, që u goditën nga tragjedia e 26 nëntorit të shkuar, falë pasionit politik për ndryshimin, i cili është edhe arsyeja pse unë merrem me politikë😍

Në Kurbin:

• Angazhuar 8 kompani shqiptare, krahas kompanisë turke që po vijon punimet në kantierin 1 të lagjes së re, me 524 apartamente, nga të cilat 160 të parat do të përfundojnë brenda muajit mars 2021 dhe pjesa tjetër në qershor 2021, plus 375 vende parkimi, 1 qendër tregtare dhe 37 njësi shërbimi

• Ka nisur puna me infrastrukturën, për ndërtimin e mbi 200 apartamente të tjera me fondet e qeverisë shqiptare, në kantierin 2 të lagjes së re, ku do të zgjidhet përfundimisht edhe sistemimi i përroit të qytetit, shkaktar përmbytjesh prej dekadash

• Nisin së shpejti 211 banesa individuale

• 180 pallate fillojnë nga puna meremetuese për 1500 familje

• Përfundon 1 shkollë brenda vitit 2020 me fondet e qeverisë shqiptare. Nisin së shpejti edhe 9 objekte arsimore nga të cilat 2 të financuara nga buxheti i shtetit dhe pjesa tjetër me fondet e donatorëve

• Nis puna së shpejti edhe për rindërtimin e spitalit të qytetit dhe godinës së bashkisë

• 1820 familje janë shërbyer me grante rikonstruksioni nga 100 mijë deri ne 500 mijë lekë, me një total prej 500,900,000 lekë

• 1615 familje shërbehen me bonus qeraje prej muajit Dhjetor 2019 deri në kthimin në shtëpi

8 Comments

 1. ‘Plas’ në PD, Halim Kosova: Më thanë ik se do të lëshojmë Rulin dhe Nishanin, më skualifikuan se nuk shaj PS-në

 2. Ashtu eshte, nuk jane te gjithe njesoj.

  Per shembull ti je zero (0) si kryeminister.

  Dhe per batuta facebook-u je nje bir ku*ve.

 3. TI JE NJE COPE HAJDUT POR ME I MIRE SE KETO TE TJERËT…
  TI MBAN BEN AHMETAJN NJE KELYSH KURVE DHE NJE KURVARE DHE NJE HAJDUT PLUS NJE INJORANT DHE NJE NJERI QE LEN GRUAN PER DASHNORET QE I KA ME SHUMICE.
  TI JE NJE HAJDUT ORDINER QE SPONSORIZOHESH NGA KRIMI SI DAKO ETJ
  TI JE NJE KELYSH KURVE QE MBAN SORRA NE QEVERI QE JANE VETEM PER TE TE OFRUAR BYTHEN.
  TI JE NJE KELYSH KURVE QE KE MBAJT GJIKNURIN NE QEVERI EDHE KUR U KAP ME PRESH NE DORE… TI JE NJE BIR KURVE QE NUK E MERITON TE SHIKOSH DRITEN E DIELLIT TE NESERMEN.

 4. Ajo që nuk i është kujtuar arttistit të madh, është se në emër të demokracisë flisnin edhe politikanë si Hitleri, Stalini e Enveri.

 5. Nje djall je Edvin !
  Ke nje pasion te madh fare :Te vjedhesh e te mos ngopesh asnjehere…!E prap vjedh,e perseri,e perseri….!
  Ke dhe pasione te tjera,te genjesh dhe t’mos pranosh kurre se genjen !
  Ti marresh kurvat shokeve dhe t’iu besh share atyre ato qe ushqehen me to !
  Te kesh mik,armikun e kombit tend,eshte pasioni yt me i madh !
  Ti je nje ndyresire qe nuk ka shans te kete te dyte mbi kete toke!
  Komplet monster,fiks pjelle e piste e pasardhes i denje i monstruozitetit njerzor !
  Ti qofsh e hijenat qe lepijne pisllikun tend e ndjehen te lumtur,imagjonjeni se cfare jane keto wenije te peshtira,pfffffffff

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu